Gęsi tybetańskie

Wyjątkowe gęsi tybetańskie

Opowieść  o naszych produktach należy zacząć od samej wyjątkowości gęsi tybetańskich, które żyją pod naszym dachem. Są to niesamowite stworzenia, będące zagadką również dla samych naukowców i badaczy przyrody. Określane są często jako fenomen ze względu na podniebne wycieczki urządzane rokrocznie nad Himalajami, podczas których osiągają imponującą wysokość 9 tysięcy kilometrów, a więc taką, jaką zwykle osiągają samoloty pasażerskie. Nie trzeba nawet mówić, jak trudne są to warunki, w których powietrze jest niesamowicie rozrzedzone, a temperatury sięgają minus 45 stopni Celsjusza.

 

Ptaki te są jednak doskonale przystosowane do tych niezwykle trudnych warunków. Potrafią efektywnie korzystać nawet z niewielkiej ilości tlenu znajdującej się w wysokogórskim powietrzu, co sprawia również, że nie męczą się lotem jak inne ptaki – mogą przez cały czas pracować, machając skrzydłami. To daje im niezwykły hart ciała – ptaki te praktycznie nie chorują, a ich znakomite pierze daje im najlepszą z możliwych izolację od nieprzyjaznych, surowych warunków pogodowych oraz kapryśnego klimatu.

Warunki, w jakich żyją gęsi tybetańskie w polskich Bieszczadach są zdecydowanie łaskawsze i łagodniejsze niż te, w jakich żyją w naturalnym środowisku. To jednak wpływa jeszcze lepiej na ich upierzenie – dzięki wyższej temperaturze i mniej surowemu Kiantowi ich pióra są jeszcze bardziej miękkie i delikatne w dotyku. To z kolei powoduje, że produkty oferowane przez Senso-RexTM są naprawdę niepowtarzalne i wyjątkowe.