Pióra i puch

Istotą naszej hodowli gęsi tybetańskich w bieszczadzkich krainach jest jednak zdecydowanie ich niesamowity puch oraz same pióra, zupełnie inne od piór naszych europejskich, hodowanych powszechnie ptaków, takich jak domowe gęsi, kaczki czy kury. Te ostatnie, chociaż znane od setek lat, nie posiadają takich właściwości, jak ich tybetańscy kuzyni. Warunki, w jakich żyją w naszych polskich górach sprawiają, że ich ciało, a więc również pióra, jest lepiej dotlenione, a przez to jeszcze bardziej miękkie przyjemne w dotyku. Niesamowitym przeżyciem jest również spanie pod kołdrą wypełnioną właśnie ich pierzem, ponieważ jest zdecydowanie najcieplejszą rzeczą, jaką kiedykolwiek mieliście na sobie podczas snu.

Produkt, jakim są tworzone przez Senso-RexTM kołdry wytwarzane z puchu oraz pierza gęsi tybetańskich jest prawdziwym luksusem i odkryciem zupełnie nowej jakości w kwestii zdrowego, relaksującego snu. Odtąd na każdą noc spędzoną pod nią będziesz się cieszył jak na gwiazdkowy prezent pod choinką. Twój sen stanie się głębszy i bardziej relaksujący, będziesz mieć również gwarancję doskonalej wentylacji podczas spania, a także tego, że z całą pewnością nigdy nie zmarzniesz, nawet podczas największych mrozów – o tych ostatnich nasze gęsi co nieco wiedzą.

 

Wszystkie wytwarzane przez nas kołdry są produkowane z dołożeniem wszelkich starań, aby produkt finalny był doskonały pod każdym względem, również starannie wykończony, aby stanowił estetyczną całość. Sama kołdra w trzydziestu procentach składa się z puchu gęsi tybetańskich, a siedemdziesięciu procentach z ich pierza. Zarówno sama powłoka, jak i wsad są w pełni pochodzenia naturalnego – do ich wykonania używamy jedynie gęsto plecionej bawełny, przepuszczającej powietrze, która jednocześnie trzyma w ryzach i nie pozwala wydostać się na zewnątrz nawet najbardziej niesfornym piórkom. Każdy egzemplarz kołdry jest starannie obszyty taśmami, aby nie dochodziło do jakiegokolwiek przemieszczania się czy zbijania pierza w jedną grudkę. Zanim jednak pierze trafi do kołdry, zawsze poddawane jest praniu w środkach antyalergicznych oraz antystatycznych, a następnie jest osuszane gorącym powietrzem, aby zniwelować szansę dostania się do nich choćby odrobiny wilgoci. Tak więc wraz z naszym produktem definitywnie skończyła się era alergików i ich problemów ze spaniem pod puchowymi kołdrami, zresztą – najlepszymi na świecie i zapewniającymi największy komfort.

Nasze kołdry szyte są w trzech standardowych rozmiarach do wyboru, a mianowicie:

·         135 cm x 200 cm

·         140 cm x 200 cm

·         160 cm x 200 cm

Wytwarzamy również w naszym gospodarstwie:

·         rozmiary dziecięce.